Погода от Метеоновы по г. Херсон
sapoga51@ukr.net

Загальна кількість переглядів сторінки

Цікаво


У Тихому океані на схід від Австралійського узбережжя утворився новий острів, повідомляє служба новин "ВВС-Україна".
Він виник в результаті виверження підводного вулкана Хунга Тонга, який є частиною архіпелагу Тонга.
Вулкан почав вивергатися в грудні 2014 року, в результаті чого утворилися контури нового острова близько 500 метрів в довжину.
Землетрус магнітудою 7 балів за шкалою Ріхтера сталося 23 січня 2015 в південній частині Тихого океану...

Найжаркіше місце!
Донедавна найжаркішим місцем на нашій планеті вважалося містечко Ель-Азізія за 40 км від столиці Лівії Триполі. 13 вересня 1922 року італійські метеорологи зафіксували температуру +58, 0°С. З 2010 року цей показник перевіряли вчені комітету Всесвітньої метеорологічної організації, які дійшли висновку, що заміри проводилися неправильно і похибка могла становити 7°.


Таким чином, Світовий архів екстремальних метеорологічних і кліматичних явищ визнав недійсним екстремальне значення температури поблизу Триполі +58, 0°С, і на даний часофіційним рекордом температури є значення у +56, 7°С, зареєстроване в Долині Смерті (Каліфорнія, США) 10 липня 1913 року.  

Ураган Агнеса
Він вважається одним з найбільших стихійних лих , коли-небудь траплялися на території США . Відмінною особливістю цього урагану було те , що він за короткий час викликав руйнівні бурхливі паводки на величезній площі: від Джорджії на північ аж до штату Нью -Йорк.

«Агнеса» , перший ураган з Атлантики в сезоні 1972 р., спочатку нічим не відрізнявся від звичайного шторму. Утворившись 15 червня в барометрической депресії над морем біля узбережжя Юкатана , шторм розрісся і повільно змістився на північ , обрушуючи величезну кількість води на західну Кубу і створюючи потужні шквали торнадо над Флоридою . Сила вітрів « Агнеси » ніде не виходила за межі мінімальних значень , властивих ураганам , але площа , захоплена штормовий циркуляцією , була винятково велика . Повільний розвиток урагану зумовило перенесення великої кількості вологи з глибоких тропіків в смугу штормів , що рухалися на північ. Матеріальні збитки , заподіяні буревієм і послідував за ним повінню , склав понад 3 млрд. дол ; загинуло 118 осіб .

Великі і малі річки піднялися до рекордного рівня , що призвело до спустошливим результатами . Кількість опадів , що випали під час урагану 18-25 червня, склало від 10 до 48 см в деяких місцях. Шторм тривав близько восьми днів , в окремі моменти дощ досягав надзвичайної сили . Столиця країни - місто Вашингтон менше ніж за 18 годин було затоплено більше ніж на 28 см : згідно зробленим оцінками , на площі 93 тис. км2 випало 28 см опадів.

Хоча на всій затопленій площі були численні дамби і протипаводкові споруди , багато з них не змогли протистояти цьому вирі . У деяких випадках вода затрималася між дамбами , і протягом декількох тижнів після повені потрібно багато сил , щоб відкачати її або відвести назад в русла річок.

Ліквідація наслідків катастрофи зажадала нечувано великих зусиль всіх жителів цієї області і отримала підтримку на всіх адміністративних рівнях. Один з чиновників , які брали участь у прибиранні , зауважив: « Після« Агнеси »залишився такий хаос руйнувань і така бюрократична плутанина , що за яку справу не візьмись , доводиться тільки зневірятися ».

Проблеми прісної води 
У черговій доповіді Організації Об'єднаних Націй з навколишнього середовища (ЮНЕП), представленій     нещодавно в Стокгольмі, де проходить Всесвітній тиждень води, наголошується, що вже через два століття світ зіткнеться з водною кризою. Саме до 2030 року експерти ООН прогнозують, що попит на водні ресурси перевищить пропозицію. Це загрожує тим, що істотно зросте число жителів планети, які не матимуть доступу до чистої і якісної питної води і основних санітарно-гігієнічним послуг.

Уже сьогодні в багатьох регіонах планети ситуація з водними ресурсами є критичною. Більшою мірою це викликано тим, що своєчасно не проводиться модернізації інфраструктури водопостачання, не розвиваються системи збору, фільтраціі і повторного використання води, не вдосконалюється законодавство про охорону водних ресурсів.


Експерти відзначають, що якщо сьогодні країни почнуть приймати дієві заходи із захисту екосистем, розвитку систем водопостачання, вдосконалення законодавства, то це в майбутньому дозволить не тільки забезпечити свої народи водними ресурсами в достатній кількості, але і запобігти значним економічним витратам, пов'язаним з недостатньою кількістю питної води. Так, наприклад, експерти ООН підрахували, що вже сьогодні такі країни як Індонезія, В'єтнам, Філіппіни і Камбоджа втрачають щорічно близько 2% свого ВВП (близько 9 млрд. доларів) через проблеми з питною водою і антисанітарією.

Виступаючи на водному форумі в Стокгольмі, директор-виконавець ЮНЕП заявив, що "поліпшення доступу до якісної та чистої питної води і основних санітарних послуг є наріжним каменем більш стійкого, ефективного використання водних та інших ресурсів суспільством".

Всесвітній тиждень води, організований в Швеції з 1991 року, проходить з 21 по 27 серпня у шведській столиці - Стокгольмі. Участь у цьому міжнародному форумі беруть понад 2 тисяч представників із понад 100 країн світу.


   Літня пані



Згідно з місцевою легендою, коли богині, що мешкають на схилах гір, посваряться, а богиня Білої гори,  в образі літньої пані спуститься до народу, наступить кінець світу. Мова йде про гору Мауна – Кеа або «Біла гора», що розташована на Великому острові в ланцюгу Гавайських островів. Мауна – Кеа піднімається на 4200 м над рівнем моря, але якщо вести відлік від підніжжя, яке розташоване під водою, її висота складає  9750 м – вище за Еверест. Крім цього, таємнича Мауна – Кеа є наймасивнішою горою в світі: її об’єм досягає десяти тисяч кубічних миль. Останнє виверження «Білої гори» трапилось більш ніж три мільйонів років тому.
            Містична легенда, яка розповідає про історію гавайських вулканів, базується на культі богині Пеле. Гавайці персоніфікують цю богиню з такими природними явищами як виверження вулканів та землетрусами.
Існує таємне повір’я, що напередодні виверження Пеле з’являється в образі старої жінки. Мешканці острова говорять, що її лице можливо розгледіти в потоці лави, під час виверження. Гавайці бояться й поважають цю богиню, приносячи їй в дар ягоди й гірлянди квітів, сподіваючись пом’якшити її суворість. Могутність  Пеле прославляється в багатьох піснях, а також у стародавніх і сучасних танцях.
            На Мауна – Кеа містичні легенди співіснують з науковими дослідженнями. Вчені встановили на вершині декілька найбільших телескопів, які чудово функціонують в розрідженій атмосфері.

"Прохід"
            Два рази на рік - у лютому та липні в Південній Кореї, провінції Чолла – Намдо між островами Чиндо й Моно можливо спостерігати  дивовижне природне явище, яке порівнюють з «Мойсеєвим дивом». Прямо на очах розходиться  Жовте море, утворюючи прохід завдовжки 2 км і шириною 40 м. Протягом години місцеві жителі і туристи, багато хто з яких асоціює це явище з біблейською притчею про води Червоного моря, що розступилися перед Мойсєем, гуляють по суші, що відкрилася, та збирають морські делікатеси. Спеціалісти пояснюють це диво природи звичайним відпливом. 
Посол Франції в Кореї П’єр Ланді в 1975 р. у французькому виданні назвав це явище «Корейським Мойсеєвим дивом», і,  в подальшому, ця назва закріпилася та стала відома на весь світ.
Існує й інша назва цього природного явища – феномен «живого моря».